Realwar.org üyelik gerektirmez. Tüm paylaşımlarımız değerli ziyaretçilerimize açıktır.
Bilgisayarım Kablosuz Ağı görmüyor.[Çözüldü]
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bilgisayarım Kablosuz Ağı görmüyor.[Çözüldü]  (Okunma Sayısı 7555 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Asteğmen
*

Personel Rütbesi : Asteğmen
Şube : Bursa
Kayıt No : 2021
Üye Artısı : 0

« : Temmuz 22, 2011, 09:46:20 21 »

Hain teröre sessiz kalmayın. BİZE KATILIN!
RW-EHİS Programı yayınlandı! İncelemek için tıklayın.
Bugün bilgisayarımda ufak bir sorun oldu.Ekran parlaklığı çok düşüktü (fişte ve bataryası takılı dolu iken) sonra bilgisayarı kapattım 5 dk sonra açtım.Sorun çözülmüştü.Parlaklığı ayarlayabiliyordum.Ama nete bağlanmak isteyince o da ne.Modem açık ve tüm ışıkları yanıyor.Ama laptop kablosuz ağı görmüyor.Modemde sorun yok çünkü masaüstü pcden nete girebiliyorum.Ayrıca kablolu olarakta bağlanıyor ancak kablosuz bir türlü olmuyor.İnternet driverları yüklü ve güncel.Bağdaştırıcıda açık.Ama bilgisayarda bağdaştırıcı kapalı diyor.Fn+F11 yaparak açıyorum.Yine kapalı diyor.Sistem geri yükleme yaptım sorunu çözmedi.Ağ bağdaştırıcıyı devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirdim olmadı.Aklıma gelen herşeyi yaptım sorun çözülmedi.Orjinal win7 kullanıyorum.İnternet sürücüsü olarakta Realtek yüklü.Yardımlarınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: Temmuz 22, 2011, 10:38:37 22 Gönderen: ejderhan » Logged

[Okulum yüzünden fazla online değilim]
Asteğmen
*

Personel Rütbesi : Asteğmen
Şube : Bursa
Kayıt No : 2021
Üye Artısı : 0

« Yanıtla #1 : Temmuz 22, 2011, 10:37:24 22 »

Sorunun yarattığı gerilimden dolayı konuyu açmakta aceleci davranmışım.Sorunu çözdüm.Merak eden ve ya ilerde başına gelebilecek üyelerimiz için çözümü şöyle: Öncelikle ağ bağlantılarına girip kablosuz ağ bağlantılarını görüntüleden kablosuz ağları kaldırıyoruz.Daha sonra Pc yi kapatıyoruz ve bataryasını çıkartıp en az 1 dk bekliyoruz (bataryayı çıkarmadan olmuyor denedim.1 dk bekledikten sonra bilgisayarımızı açıyoruz ve ağı kendisi görüp bağlanmış oluyor.

[Okulum yüzünden fazla online değilim]
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: